ההרצאות הפופולריות ביותר ב-TED
שבת שלום מאתר ג"ש!
האיש שעושה יחסי ציבור למתמטיקה, הבחורה שהשבץ הראה לה את האנרגיה שעוטפת אותה, והחוקר שחושף בפנינו את העולם התת ימי.
קפטיין אינטרנט, הארץ, 23/3/2012

שימו לב אפשר לבחור שפה לכותרות התרגום


הרצאות בכנסי הרעיונות של TED, הנמשכות 18 דקות בדיוק, הפכו לסרטוני צפייה פופולריים באינטרנט, עם יותר מחצי מיליארד צפיות בסך הכל.

אספנו עבורכם את חמש ההרצאות הפופולאריות ביותר: קן רובינסון שמדבר על יצירתיות ("מערכת החינוך שלנו חצבה בשכלנו כמו שאנחנו כורים באדמה, בחיפוש אחר מצרך מסוים"), ג'יל בולט טיילור שמדברת על השבץ שלה ("הוקסמתי לחלוטין מהפאר של האנרגיה הסובבת אותי"), דיוויד גאלו שמדבר על חיים תת ימיים ("אנחנו לא יודעים כלום על כדור הארץ"), ארתור בנג'מין שמדבר על קסמי המתמטיקה ("אני משלב את אהבותי למתמטיקה ולקסם ויוצר משהו שאני מכנה 'מתמג'יקה'"), והאנס רוסלינג מדבר על סטטיסטיקה ("נראה שאתה יכול לנוע הרבה יותר מהר אם אתה קודם כל בריא, מאשר אם אתה קודם כל עשיר")

-------------------------------------------------------------------------------------------

קן רובינסון, על יצירתיות

"עד שהם מגיעים להיות מבוגרים, רוב הילדים כבר איבדו את היכולת לקחת סיכון. הם נהיו מפוחדים מטעויות. מערכת החינוך שלנו חצבה בשכלנו כמו שאנחנו כורים באדמה, בחיפוש אחר מצרך מסוים. ולמען העתיד שלנו, זה לא יועיל לנו".


------------------------------------------------------------------------------------------

ג'יל בולט טיילור, על השבץ שלה

"במשך ארבע שעות צפיתי במוח שלי מידרדר לחלוטין ביכולתו לעבד מידע כלשהו. בהתחלה נדהמתי לגלות את עצמי בתוך מוח שקט. אבל אז הוקסמתי לחלוטין מהפאר של האנרגיה הסובבת אותי".


-------------------------------------------------------------------------------

דייוויד גאלו, על חיים תת-ימיים

"עד היום חקרנו בסביבות שלושה אחוזים ממה שיש שם באוקיינוס. ובמקום שבו חשבנו שאין כלל חיים, אנחנו מגלים יותר חיים, לדעתנו, מבחינת המגוון והצפיפות, מאשר ביער גשם טרופי. וזה מלמד אותנו שבעצם אנחנו לא יודעים כמעט כלום על כדור הארץ".


------------------------------------------------------------------------------------

ארתור בנג'מין, על קסמי מתמטיקה

"אני משלב את אהבותי למתמטיקה ולקסם ויוצר משהו שאני מכנה 'מתמג'יקה'. אני יודע כי בתור קוסם אני לא אמור לחשוף את הסודות שלנו. (אבל) בלי להתעכב יותר, הבה נתחיל. עכשיו, 57 כפול 68 הם 3,400 ועוד 476 שהם 3,876, זה 38,760 ועוד 171, 38,760 ועוד 171 הם 38,931..."


----------------------------------------------------------------------------------

האנס רוסלינג, על סטטיסטיקה

"אני רוצה להשוות את אוגנדה עם דרום קוריאה וברזיל. אפשר לראות שמהירות הפיתוח שונה מאוד מאוד, ושהמדינות הללו נעות פחות או יותר באותו קצב בכסף ובריאות, אבל נראה שאתה יכול לנוע הרבה יותר מהר אם אתה קודם כל בריא, מאשר אם אתה קודם כל עשיר".

תגובות לדף