נחמה רוזנצוויג
נחמה רוזנצוויג
  10/10/1923
  22/1/2005
ארץ לידה  פולין
בן/בת זוג  מרדכי
הורה של  צביקה רוזנצוויג ז"ל, דורית רוזנצוויג ושרי מקרם
סבא/סבתא של  רות, נתנאל ויוסף מקרם

תמונות של נחמה רוזנצוויג ז"ל מתוך ארכיון הקיבוץ


נחמה יקרה

 

שבת בערב, הבוקר נפרדת מאתנו.

רציתי לספר לך שחזרתי כרגע מביתכם ופגשתי את מרדכי והבנות. היי שקטה, הם בסדר גמור, כמו שודאי היית רוצה שיהיו. אך אל תשלי את עצמך, חסרונך יורגש יום יום ולא רק להם.

זה שנים שאנחנו "חברות". כן כן, כך את בעצמך היית אומרת ואני כל כך הייתי גאה להיות אחת מחברותיך. שתינו לא בדיוק יודעות לומר מתי זה התחיל, אולי כאשר ליווית אותי ללידת שלושת ילדי, אולי מתקופות רחוקות של עבודה ביחד, או סתם משיחות חולין חכמות על אם הדרך, או הכל ביחד בתוספת כימיה שחיברה בינינו.

נחמה יקרה שלי, אהבתי כל כך את החוכמה רבת הניסיון שלך. כל פגישה אתך העשירה אותי . ראיתי בך תמיד את היושר והכנות בהתגלמותם, שום משוא פנים לא היה בך, מה שיצא מפיך בא מלבך. אתך יכולתי לשוחח ולהתייעץ לפני החלטות קשות ותמיד ידעתי שתשקלי את טובתי. לעיתים ידעת לומר דברים לא קלים אבל תמיד נאמנה לאמת שלך.

בעיני תהיי תמיד אישה נאצלה שחרף תלאות חייך ידעת למצוא את הטוב שנשאר סביבך. תמיד תהיתי מניין נבעו תעצומות הנפש הללו ואת היית עונה שקיבלת כוחות אלו במשפחה החמה והאוהבת בה גדלת.

עד שהתהפך עולמך ידעת מה כוחה של אהבה ומה כוחו של בית חם ואוהב. ואכן , ביחד עם מרדכי הקמתם בית חם ופתוח שבו משפחה וחברים מתערבבים, ויש מקום לכולם מאז היינו ילדים ועד היום.

גם אחרי האסונות שידעתם , מצאתם את הדרך לשתף את האוהבים אתכם ולפתוח את לבכם הכואב לעזרה. אולי גם זאת ידעת לעשות בחכמת המעשה שלך שבאה מהחיים. כי הרי כל חייך הם לראות, להקשיב ולעזור לזולת. מדברים היום הרבה על המושג "חמלה", את בשבילי התגלמות המושג הזה מבלי שנתת לו כותרות.

בעוד מספר ימים נעלה לקברו של צביקה כמו בכל שנה. הפעם לא תהיי איתנו, הפעם תהיי איתו ולתמיד. שלום לך חברה שלי, שלום לך אישה נפלאה שכמותך!

 

באהבה, רוני לפידות

קורות חיים
מזהה  286
העתקת קישור