שי צפוני
שי צפוני
  22/12/1961
  22/4/1990
ארץ לידה  ישראל
יישוב/עיר  גן שמואל
שכבה/קבוצה  הדר
בן/בת של  עקיבא ז"ל וחדווה צפוני
נכד/נכדה של  ורד רחלית וצשק רוזנטל
אח/אחות של  עמרם גולן, הגר כהן ויפתח צפוני

שי צפוני

בן חדוה ועקיבא. נולד בקיבוץ גן שמואל ביום ט"ו בטבת תשכ"א (22.12.1961). שי למד והתחנך בבית-הספר היסודי ובתיכון גן שמואל. היה בן-זקונים להוריו, ילד יפה ואהוב על משפחתו, אשר פינקה אותו בהיותו הצעיר באחים. שי היה תלמיד כשרוני ומהיר תפיסה. כל משימה שנטל לידיו, אם בלימודים ואם בעבודה, ביצע על הצד הטוב ביותר. בני קבוצתו בקיבוץ אהבוהו, בהיותו חבר טוב שמרבה לעזור.

באוקטובר 1980 גויס לצה"ל. הוא יצא לקורס טיס בשל כישורים מתאימים ולאו-דווקא מתוך תשוקה להיות טייס. במהלך הקורס התקדם שי משלב לשלב בהצלחה יתרה, במיוחד בתחום הטיסה. הלימודים העיוניים הסבו לו קושי רב בגלל חוסר בסיס מתאים, אולם בעבודה רבה התגבר על מכשול זה. את שלב האימון המתקדם סיים שי בהצטיינות ולאחר כשלוש שנים יצא להדרכה בבית-הספר לטיסה. באוקטובר 1983 התחיל את שירות הקבע.

בדצמבר 1987 נשא לאישה את ענת ויחד נסעו לטיול בחו"ל במסגרת חופשה ללא תשלום. חצי שנה טיילו שי וענת בארצות-הברית ובברזיל, תקופה של אושר, חופש וחוסר דאגה. שי ציפה מאוד לטיול זה ושאב ממנו הנאה רבה. בתום הטיול חזר שי לשרת בקבע, התקדם במסלול הפיקודי, היה סגן מפקד טייסת ומילא תפקיד בכיר במחלקת המבצעים בחיל האוויר. כוונתו של שי להמשיך ולהתקדם נגדעה יחד עם שאר תוכניותיו לעתיד בכל התחומים. שי היה בחור צעיר ויפה, איש משפחה מסור, אהב לחיות, לטייל, לאכול, לראות סרטים, לקרוא ספרים, לצלם, לשמוע מוזיקה, לבלות עם חבריו ומשפחתו.
רס"ן שי צפוני נפל בעת מילוי תפקידו בתאונת-מסוק בשומרון ביום כ"ח בניסן תש"ן (22.4.1990). בן עשרים-ושמונה בנופלו. הוא הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין בגן שמואל. השאיר אחריו אישה, אם, אחות - הגר ושני אחים - עמרם ויפתח.
ארגון הסטודנטים היהודיים באיטליה נטע עץ לזכרו ביערות קק"ל.

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי "יזכור", שנערך ע"י משרד הביטחון) 

מזהה  183
העתקת קישור