פנינה חיימוביץ
פנינה חיימוביץ
  23/6/1923
  31/7/2013
ארץ לידה  רומניה
יישוב/עיר  פלטיצ'ן
שכבה/קבוצה  הורים
הורה של  רטה גרשון, יערה רפפורט ואשר חיימוביץ'
אח/אחות של  ברנרד ומליקה
סבא/סבתא של  ישי, שלמה, ענבל, גיל, קרין, נטע, עידן ושירפרלה פנינה מניה-חיימוביץ, סבתא, פנינה
זיכרונה לברכה 23/6/1923 – 31/7/2013

 

סבתא פנינה נולדה בעיר פולטיצ'ן שבצפון מזרח רומניה כפרלה מניה בת לרחל ואהרון, אחות למלי וברנרד.

פרלה התחתנה עם סלומון חיימוביץ ונולדו להם שלושה ילדים רטה, יערה ואשר. התאלמנה בשנת 1958.

פנינה והילדים עלו ארצה בשנת 1965 והצטרפו למשפחה המורחבת.

 

פנינה התגוררה במשך שנים במוסד חינוכי של עליית הנוער נווה הדסה שם עבדה בניהול המטבח. למדה עברית תוך כדי העבודה עם הילדים והצוות, אשר החזירו לה אהבה גדולה, ליחס האימהי שידעה להעניק לכולם ללא חשבון.

 

לבית הקטן של סבתא, בנווה הדסה ואח"כ בהרצליה, הייתה תכונה קסומה, כמו בסרטים המצוירים שהילדים כ"כ אהבו לראות בטלוויזיה אצלה או בהקרנות הצבעוניות בסופר 8 למסך גדול שאשר ארגן לנכדים, הקסם היה שהבית ידע להתרחב ולהכיל את כל המשפחה שהלכה וגדלה עם השנים, בנים נכדים, חברות וחברים של, חתנים וכלות, בקיצור את כוווולם, ללא צפיפות וללא בעיות, להיפך, המשפחה אוהבת להיזכר ולספר כמה טובים היו הרגעים האלה ביחד בבית של סבתא, רגעים בלתי נשכחים לכולנו. סבתא פנינה, ראש טוב וחכם, ידי זהב, חיוך כובש, הכינה מטעמים, מנות שכולם אהבנו ומנות ייחודיות גם לפי הטעמים האישיים, הכול וכול הזמן עטוף בחיוך ענק, חיוך עוטף, מכיל, מחבק ומשדר קבלה, הבנה ואהבה! לא היה סוף ליכולת הנתינה של פנינה, לאהבה הגדולה שהיא שידרה, באוכל, בחיבוק בעיניים הנוצצות שלה. אם במקרה הגעת אליה ללא התראה מוקדמת, תוך חצי שעה קיבלת ארוחת אקספרס מיוחדת בשבילך!

פנינה פלא יהודי - אישה טובה וחזקה שלא ידעה להתלונן! הכול בסדר אל תדאגו!

 

סבתא פנינה שברה שיא בבית דורות, 13 שנים אשר בהן זכתה לטיפול אוהב, מסור, אישי ומכל הלב, כך הרגשנו וידענו שכאן סבתא נמצאת בידיים הכי טובות בכל רגע ובכל מצב.

פנינה הגיעה לבית דורות בגיל 78 והתקבלה "כילדת חוץ" ונהפכה עד מהרה לחניכה פעילה בכל הפעילויות והתעסוקות שהבית הטוב הזה יודע לתת.

תודה גדולה לכל צוות בית דורות לאורך השנים, לכל אחת ואחד מהעובדים המסורים, תודה גדולה לרחל זגורי בפרט אשר ליוותה את סבתא פנינה ואותנו מרגע הקליטה ועד לימיה האחרונים. כולנו, הבנים, הנכדים והנינים התקבלנו תמיד במאור פנים וחיבוק גדול מכל הצוות. ועל כך אנו אסירי תודה.

 

אנו נפרדים מאימא וסבתא פנינה ויודעים שהיא תמשיך לחיות איתנו כל עוד נזכור אותה. כל עוד כל אחד מאיתנו יזכור אותה, היא תמשיך לחייך אליו.

נזכור את פנינה, אישה צנועה, אימא גדולה, נזכור ונשמח על הרגעים הרבים והיפים שחיינו איתה, נזכור את רגעים היפים שהעניקה לכולנו ביחד ולכל אחד ואחד מאיתנו בדרכה המיוחדת.

 

יהי זכרה ברוך.


ישראל רפפורט


 

 

 

מזהה  469
העתקת קישור