יעקב אורן
יעקב אורן
  28/7/2040
  24/1/2022
ארץ לידה  ארגנטינה
יישוב/עיר  טוקומן
בן/בת זוג  מירטה אורן
הורה של  דוד ודניאל

Mi Querido Yakov
אני זוכרת שנפגשנו פעם ראשונה 3 שבועות לפני שדויד טס להודו. מאז היינו משפחה, ואתה היית לי כאבא, תמיד דואג ותמיד אוהב.
יעקב, בעיני היית איש מיוחד במינו. הרכות שלך, הרוגע שלך והאהבה הבלתי נגמרת שלך למירטה לדויד ולדניאל תמיד הקסימה אותי. האהבה שלך ניראה תמיד שימשה לי השראה לזוגיות שאני רוצה שתהיה לי. 

תמיד שמת את מירטה והילדים בראש מעיניך. רווחתם היתה רווחתך,  שמחתם - שמחתך. וכשנולדו הילדים - לא היה מאושר ממך באדם!!! ואתה, את תפקידך כסבא מילאת בשלמות. פעמיים באתם אלינו לקוסטה ריקה כדי לתמוך, להיות, להכיל. כל יום היית מכין לי טוסט עם נוטלה לארוחת בוקר וסלט ענקי לצהריים. כך, תמיד פינקת. אוהב, מפנק ומלא נתינה.

אחרי לכתה של מירטה היה לך קשה. אהבת חייך הלכה לעולמה - האישה שהיתה החברה הכי טובה שלך. כשגלי הגיעה ואחר כך נולדו הילדים לני ויולי, היית המאושר באדם. הנה המשפחה שלך שלמה. יש לך שני ילדים, שתי כלות וארבעה נכדים. ולא היה לך קל, אבל תמיד ראינו את האושר הניבט מעיניך בכל פעם שבאנו לבקר.

לפני ארבע שנים הגיע אליך בן נוסף - ג'יימי. אין בפי מספיק מילים לתאר את המסירות שלו אליך ואת דאגתך אליו. כשהיה יוצא לחופש והיה מגיע הערב היית כל הזמן דואג מה עם ג'יימי ומתי הוא יגיע בחזרה והאם הוא בסדר. כי כזה אתה יעקב, אדם מסור ואוהב. כל כולך נתינה. אני תמיד אומרת שזו תכונה שדוויד ודניאל קיבלו ממך, את הנתינה. היית אדם חכם במיוחד, אוהב היסטוריה - תמיד היה מרתק לשמוע סיפורים שלך כשהיינו נוסעים לטייל.
יעקב - אתה לי כאבא ואני כואבת את מותך. אתה תמיד תמיד תהיה בליבנו ותמיד נחנך ונאהב את ילדינו, נכדיך,  בדרך שלך.
יהי זכרך ברוך.
דיאנה והמשפחה

תמונות של יעקב ז"ל מארכיון הקיבוץ
מזהה  530
העתקת קישור