אגדה לבית לוי, אפריל 2001
אגדה לבית לוי, אפריל 2001

אגדה לבית לוי

אפריל 2001

 

שיחת הטלפון בשעת לילה מאוחרת הייתה מוזרה במקצת.

האם לבתכם מור יש כלב ? שאלה גיסתי דבורה בצידו השני של הקו. לא חס וחלילה עניתי בחשדנות מהולה בדאגה משהו. "אתה חייב לבוא ולראות כאן משהו מוזר ביותר", אמרה דבורה הגרה רק בצידו השני של השביל, "גם יפתח כאן, בוא מהר תופעה ממש מדהימה...". נמלאתי פתע סקרנות ויצאתי אל הלילה החמים, גמעתי את 20 המטרים המפרידים בין ביתנו לבית הסמוך, תמה מה כבר יכול בשעת לילה כזאת לעורר תדהמה אצל דבורה?

 

מרחוק ראיתי את צלליתו הדקה של יפתח, גוהר מעל כלב ארוך אוזניים ובוחן את צווארו. התקרבתי, ליד מדרגות ביתה של דבורה עמד לו בשקט כלב שקט ומחונך למראה. דבורה תפסה את הקולר שעל צווארו והראתה לי פיסת מתכת המחוברת לשרשרת הקולר. באור הניאון החיוור ניתן היה לראות בברור את האותיות והמספרים החרוטים על פיסת המתכת: שייך למור לוי טלפון  046320632. תדהמה פשטה על פני. "האם ידוע לך משהו?" שאלה דבורה.

 

היא סיפרה שהכלב הגיע לביתה לפני כשעה. היא ניסתה לאתר את בעליו, ונזכרה של יפתח וברוריה היה כלב דומה שנעלם לפני כשנה. יפתח שניסה לזהות את הכלב לא היה לגמרי בטוח האם זהו כלבם האבוד.

התעלומה עמדה בעינה. כיצד הגיע כלב גזעי שנראה נקי ומסודר, אם כי קצת רזה, שעל צווארו קולר ועליו חרוט שמה של מור בתנו.

 

לקחתי את השרשרת הביתה, והראיתי אותה לציונה. גם היא נדהמה. לא הצלחנו להעלות שום רעיון מי היה יכול לשלוח את הכלב. הכלב מסוג "באסט", לקח יפתח לזיהוי מדוקדק אצל בני משפחתו ואת הלילה הוא בילה במוסד עם אלעד. בבוקר סיפרנו למור את סיפור המוזר של הכלב, וביקשנו אותה שתשאל בבית הספר מי אולי מהילדים רצה להפתיע אותה במתנה שכזו. אולם עד הצהרים לא התבהרה התמונה והתעלומה נשארה בעינה:

 מי הוא זה שחרט את שמה של בתנו ומספר הטלפון שלנו (כולל קידומת 04 ) ושלח או הביא את הכלב לפתחה של דבורה?

 

כתב : עוזי לוי

 

 

תגובות לדף