אז למה אותי זה לא מצחיק...
רשמה: דינה גביש

אז למה אותי זה לא מצחיק... שפורים בגן-שמואל= לבית זונות

רשמה: דינה גביש

 

ייחודו של פורים- מתוך ויקיפדיה: החג נחגג בשל תושייתה של אישה, אסתר המלכה משבט בנימין, שהפכה להיות האישה החזקה באימפריה הפרסית (בדומה לסיפור יוסף במצרים), וסיכלה את מזימתו של המן. גם עצם הפיכתו של מאורע ההצלה לחג היסטורי, נזקף ליוזמתה של אסתר, ששלחה לחכמי ישראל באותה תקופה את הדרישה "כתבוני לדורות". חכמי ישראל שרוחם לא הייתה כנראה נוחה במיוחד מהמגילה, אבל לא היו במעמד לסרב לשליטה הפרסית הכל-יכולה, ניסו לדחות אותה בתירוץ שהדבר יגרום לקנאת האומות בישראל, דבר שלא התקבל על דעתה.

ובכן... השבוע צוין יום האישה הבין לאומי וראה זה פלא גם אצלנו בחרו לציין את מעלותיהן ויתרונותיהן של הנשים לקראת פורים באופן שלא משתמע לשתי פנים. לא בחלו בשום אמצעי: חלוקת קונדומים לתאי הדואר, מדבקות של נשים ערומות על שקיות החלב במיניכל וכרזות מגוונות על לוח המודעות ושערי הקיבוץ למי שעדיין לא הבין על מה מדובר.

אז מסתבר שיש בינינו כאלה שחושבים שזה לא כל כך נחמד ושובבי ובחרו לפנות אלי כדי שאטפל בנושא ואכן, פניתי למזכירים בבקשה לטפל בו.

אני חושבת שלמרות שחג פורים מאפשר שמחה ופורקן, כדאי שנדע לשמור על גבול הטעם הטוב ולא לחרוג ממנו כפי שנהג במקרה זה צוות החג, חשוב שנהיה מודעים למסרים שעוברים, בעיקר כאשר מדובר ברשות הרבים.

אני מציעה לצוות לשנות את נושא החג ולהתנצל בפני הקיבוץ.
 
תגובות לדף