ביקור חברי פרלמנט מגרמניה בגן-שמואל
כתב, ארח וצילם – עמרי כנען

ביקור חברי פרלמנט מגרמניה בגן-שמואל

ביום שישי שעבר – 28.11, התארחו בקיבוץ כ- 15 חברי פרלמט מגרמניה, מאזור שהיה חלק מגרמניה המזרחית, עד "נפילת החומות".

ביקור המשלחת בישראל עסק בעיקר בלימוד מוסדות החוק והממשל בישראל כולל לימוד הרשויות המוניציפאליות. חברי המשלחת ביקרו בבית המשפט העליון, בכנסת, במשטרת ישראל, בעיריית תל-אביב ועוד.

למעשה, היה להם יום אחד של סיור מחוץ למרכז ואותו הם ביקשו לנצל לביקור בקיבוץ "אמיתי".

חברי המשלחת, מלווים ע"י אנשי שגרירות גרמניה בישראל, הגיעו בשעה  13:00 (בדיוק) לביקור קצר של שלוש שעות. כמתבקש, החלו בארוחת הצהריים, כשהם מתעקשים לקחת אוכל "כמו כל החברים". למרות השעה המאוחרת והתחושה של "ארוחת סוף השבוע", והודות להתגייסותם של עמי רון, נועה אסייג, אלן ברדה וכל אנשי הצוות,  זכתה הארוחה לשבחים רבים מפי אנשים שכבר אכלו במסעדה אחת או שתיים בחייהם.
עם סיום הארוחה, ובעזרת ציורי הקיר של יוחנן סימון, קיבלו הסבר ותחושה על האווירה בקיבוץ ובמוסד החינוכי לפני שנות דור, כאשר מה שעורר את רוב השאלות הוא הדגל האדום ...

הגשם הדק והנדיר שהחל לרדת, הזכיר לאורחינו את ביתם באירופה בעת שפסעו לבית-אורי לקפה ושיחה.
חברי המשלחת קיבלו הסבר על משמעות שמו של הבית "יד לבנים - בית אורי אילן" ועל מקומו של הבית המחודש בחיי הקיבוץ.
הודות להסבריו של יוסל כהן, הרגישו האורחים בבית, כשהם מתעניינים בדמוקרטיה הקיבוצית, בחינוך הקיבוצי (הרבה!), בחקלאות, בתעשיה ו.. מה עושים עם מי שלא כל-כך רוצה לעבוד....


בהמשך, סיירו האורחים באזור המגורים – כולל השכונה החדשה, במוסד החינוכי (כולל הצצה לאחד הבתים שעוררה בהם הרבה חיוכים וזיכרונות), ברפת (חלקם מומחים לחקלאות) וממנה מבט והסבר על המפעל, בברכת השחייה ופרידה במגרש החנייה (בדיוק) בשעה 16:00 .

בדברי הפרידה הם הודו בחום למזכירות הקיבוץ על האפשרות לקיום הביקור הקצר ו"המרגש ביותר במהלך כל השבוע".

כתב, ארח וצילם – עמרי כנען.

 

תגובות לדף