חוג טאי צ'י
כתב, בשם חברי החוג - יצחק כץ

חוג טאי צ'י

כתב, בשם חברי החוג - יצחק כץ

 

אנו, קבוצת חברות וחברים, כיום 7 + אחת חיצונית מקיימים אחת לשבוע חוג טאי-צ'י , בחמש שנים האחרונות בהדרכתה של נועה בן-אורי.    שיטת התרגול מאפשרת שילוב של ותיקים ומתחילים. 

בימים אלו של צימצומים אנו נדרשים לקיים מסגרת מינימלית של 12 משתתפים.

אנו קוראים מכאן לחברים נוספים לבוא ולהתנסות. החוג מתקיים מדי יום ה' בשעה 18:30 באולם הריתמיקה.

 

הטאי צ'י איננו התעמלות וגם איננו מחול.  הוא איננו דורש מאמצים גופניים קשים או כושר גופני מעולה. 

טאי-צ'י צ'ואן זה שמה של אמנות לחימה סינית, שבמערב מכנים אותה בקיצור בשם "טאי-צ'י". בעצם, טאי-צ'י זה מושג השייך לפילוסופיה סינית, וטאי-צ'י צ'ואן - פרושו דרך לחימה של טאי-צ'י.
טאי-צ'י צ'ואן נולדה בסין לפני מאות שנים בתור אמנות לחימה יעילה מאוד ובעלת עוצמה מיוחדת. עד תחילת מאה ה-20 שיטה זאת, בסגנוניה השונים, הייתה נלמדת רק בתוך משפחה. לאחר יציאתה החוצה התפרסמה די מהר כאמנות לחימה וכשיטת התפתחות אישית.
אמנות טאי-צ'י צ'ואן מבוססת על פילוסופיה טאויסטית ועל רפואה סינית. היסודות הם - תורת המרידיאנים, שליטה ואיזון של אנרגיה פנימית, עקרון חמשת האלמנטים (אש, עץ, אדמה, מים ומתכת), השינוי התמידי והאיזון בין התהליכים המנוגדים שביסוד קיומנו - "יין" ו"יאנג".
היעד העיקרי של לימוד טאי-צ'י צ'ואן הוא השגת איזון ברבדים השונים של תפקוד האדם, כמו תנועה, הבעת רגשות, חשיבה, תקשורת בין אישית, וכמובן בתחום הבריאות הפיזית - תפקוד מאוזן של כל מערכות הגוף ותאום ביניהן.
בנוסף קיימת עלייה מתמדת בכמות האנרגיה של תלמיד. הדבר מתבטא הן כהרגשת אנרגיה פנימית, צ'י, והן בחיי היום-יום: בריאות טובה, שעות שינה קצרות, תפקודיות גבוהה ורצון לקחת על עצמך יותר - במשפחה, בעבודה ועוד.
יכולת הלחימה כיום איננה עומדת כאחד היעדים העיקריים שאליו מכוונים האימונים, אך היא מושגת במשך שנות תרגול של טאי-צי צ'ואן - בתנאי שמתרגלים נכון.

 

 

תגובות לדף