ב-11 לפרואר קמנו לבוקר חדש
מרדכי הר-אבן

ב-11 לפרואר קמנו לבוקר חדש

בחירות - 2009

העם בישראל אמר את דברו. תחושת הכוח הביאה (כנראה) את מפלגות הימין לשלטון. המפלגות החברתיות (מרצ והעבודה) נשלחו לעשות שעורי בית לקראת הבאות.

 

בימים האחרונים של הבחירות הרבה חברים שלנו רצו לציפי לבני כדי "שתנצח את ביבי". לצערי, לא עזרו ההסברים של מרצ, שלא גודל המפלגה קובע, אלא גודל הגוש. היום אנחנו רואים את התוצאות, כאשר לבני אמנם "ניצחה", אבל ראש הממשלה יהיה ביבי, ואיתו בממשלה ליברמן. מצביעי השמאל הכניסו לכנסת את השורות האחוריות בקדימה והוציאו את אבו וילן. שוב ראינו חברי קיבוצים רצים להציל מועמד כזה או אחר, ושוכחים את מי שעובדים בשבילנו, חברי כנסת מצוינים בכל קנה מידה, נקיי כפיים, פעילים  בתחום החברתי,  המדיני, זכויות האזרח  ומקדמים את הערכים שלנו כל הקדנציה - במקומם רצים לתמוך במפלגה של מאיר שטרית, שר הפנים שרצה לסגור את המרכז המסחרי.

 

העם בישראל אמר את דברו, והוא רוצה ממשלת ימין. לממשלה הזו צריך כוח שיוכל להתנגד, ולהילחם על הדברים שאנחנו מאמינים בהם. כוחה של מרצ בכנסת הקרובה יהיה מצומק, אבל יש לה שלושה ח"כים מצוינים, ובראשם ג'ומס, וצריך לתמוך בהם כדי שיביאו הישגים כמידת יכולתם ויעמידו אותנו במצב טוב יותר לקראת הבחירות הבאות.

 

כידוע, השמאל כולו חטף מכה. מרצ ירדה ל-3 מנדטים, ומפלגת העבודה ירדה ל-13 מנדטים. סה"כ 16, לעומת 56 שהיינו ב-1992. כמו שזה נראה כרגע, גם מפלגת העבודה הולכת לאופוזיציה. חשוב מאד ששתי המפלגות ישתפו פעולה בנושאים המשותפים שלנו, כדי שיהיו ביחד כוח משמעותי בכנסת, שהוא גדול יותר מכוחה של כל מפלגה בנפרד. ממשלת ימין צרה של 65 ח"כים לא תוכל להחזיק לאורך זמן רב מדי. אבל כדי שבבחירות הבאות, שיגיעו מתי שיגיעו, נהיה מסוגלים להשתקם, חשוב שנהיה עד אז כוח לוחם ומשפיע בכנסת, ככל האפשר בהתאם לתוצאות.

 

העם בישראל אמר את דברו. כעת צריך לקוות שגם נשיא ארה"ב ברק אובמה יאמר את דברו, ויציל אותנו מהסכנות שבממשלת ימין קיצוני.

 

מרדכי הר-אבן

תגובות לדף