חוזרים לשגרה
דובי וירגיליס

חוזרים לשגרה

לאחר חודש של אופוריית המונדיאל, חוזרים לשגרה הפחות זוהרת.


1. תורנות פתיחת הקומונה בשבת

השבוע פורסם שהמזכירות המורחבת החליטה להוסיף את הורי הנערים/נערות הנמצאים בשנת שירות לתורנות של פתיחת הקומונה בשבת (אותה מבצעים הורי החיילים). למי שלא יודע זו תורנות של פתיחת הקומונה לשעה אחת בלבד (בין השעות 13-14) כדי שהחיילים יוכלו לאסוף את כביסתם. כלומר, בנוסף לשיבוצים, תורנויות, שמירת שער, חגים וחתונות "משביתים" לך עוד שבת כשכל "עוונך" הוא שחינכת את ילדייך לתרום לחברה ולמדינה.

על אותו משקל היינו אמורים גם לבצע את פתיחת המיניכל בשבת... (אופס, נתתי למישהו רעיון...).

כבר כשעומר היה בצבא מחינו (דינה ואני) על אותה תורנות וזאת בעיקר מהבחינה העקרונית. לדעתנו את התורנות יכולות וצריכות לבצע החברות שעושות את השיבוץ בקומונה, ולא ההורים. הקיבוץ מעניק שירותים שונים אותם הוא מצא לנכון לספק לחברים, ובמקרה זה לא נכון לדעתנו להעמיס את התורנות על ההורים. אני פונה לנוגעים בדבר לשחרר את הורי החיילים/שנת שירות מתורנות זו. 

 

2. פיקוסים במגרשי החנייה

נושא שכבר עלה מספר לא מבוטל של פעמים בעבר. הפרי של הפיקוס מטנף את המדרכות ואת הרכבים שלנו, ומעבר למטרד שהוא יוצר גם גורם לבזבוז מים עצום הנדרש לרחצת המכוניות.

עד היום דגלנו בפתרונות חלקיים/זמניים (כמו כריתה חלקית של הענפים), אך מיום ליום מתחוור  שאין מנוס אלא  לפתור את הבעיה מהשורש, תרתי משמע.

גם אם לא ניתן לעקור את הפיקוסים בשלמותם, יש ודאי אפשרות לכרות אותם ולמנוע את צמיחתם מחדש, ובמקביל לשתול עצים אחרים בעלי איכויות הצלה גבוהות. פיתרון אלטרנטיבי הוא להתקין גג בחלק שבו גדלים הפיקוסים (או אפילו לכסות בגג את כל מגרש החניה), ועל ידי כך למנוע את נזקי הפיקוסים למכוניות ובמקביל להגן על המכוניות מפני השמש הקופחת.

יש בודאי עוד פתרונות יצירתיים, בואו נקווה שהמוסדות האחראיים יחליטו על הפתרון האופטימלי ויישמו אותו במהרה. מבטיח לא להרפות עד לפתרון הבעיה.

 

דובי וירגיליס 

תגובות לדף