הנדון: מבצע "צוק איתן" - אגרת מס' 3
התנועה הקיבוצית

לכבוד:                                                                                                                                  22 ביולי 2014

חברי וחברות הקיבוצים

שלום רב,

הנדון: מבצע  "צוק איתן"


בימים אלה אנו מצויים בעיצומו של מבצע "צוק איתן",  התנועה הקיבוצית תומכת ומגבה את מפקדיו וחייליו של צבא ההגנה לישראל ואת אנשי כוחות הביטחון במשימתם להביא שקט וביטחון לתושבי עוטף עזה, הדרום ומדינת ישראל כולה ומייחלת כי ישובו לביתם בשלום. אנו שותפים לכאבן של משפחות הנופלים ומאחלים החלמה שלמה ומהירה לפצועים.


מערך הסיוע של התנועה הקיבוצית פועל מתחילתו של מבצע "צוק איתן" בשיתוף המועצות האזוריות והוציא עד כה אלפי תושבים ומשפחות מיישובי עוטף עזה והדרום לימי הפגה מנוחה וריענון, כמו כן נבנה מאגר מתנדבים בתחומי רפואה, חקלאות ותרבות לסיוע לתושבים המצויים עדיין באזורי הלחימה לרבות שיתוף פעולה עם עיריית שדרות. אלון שוסטר, ראש המועצה האזורית שער הנגב כתב באגרת השבועית שהוציא : "אציין את התנועה הקיבוצית – פעיליה וקיבוציה - על ההתייצבות, ההתנדבות והעמלנות מערב המבצע ועד בכלל". ימים אלה מוכיחים בעוז ובעצמה כי היישובים המצויים כבר עשרות שנים לאורך הגבולות , מעבדים את אדמותיהם, מחנכים את ילדיהם ובונים קהילות לתפארת הם חומת המגן של המדינה כולה.


 המאמצים לסייע ולחזק את תושבי היישובים הללו מבטאים סולידריות, אחווה ואחריות משותפת של תנועה קיבוצית אשר חוזקה באחדותה ובפריסתה הרחבה לאורכה ולרחבה של מדינת ישראל.


אנו קוראים לכל קיבוץ ולכל חבר וחברה בתנועה הקיבוצית להצטרף למאמץ התנועתי ומזכירים כי נדרשים סבלנות  ואורח רוח על מנת לגבות את פעילותם של צה"ל וכוחות הביטחון ובכך לאפשר לתושבי הדרום ימים שקטים ובטוחים. ניתן להצטרף למערך הסיוע דרך חמ"ל התנועה שפרטיו מצויינים מטה.


אנחנו שוחרי שלום אבל נעשה את כל שניתן על מנת להגן על הבית והמדינה ונפעל על מנת להבטיח ימים של שקט וביטחון.

 

איתן ברושי, מזכ"ל התנועה הקיבוצית

 

ניתן לפנות לחמ"ל התנועה הקיבוצית במשך כל שעות היממה או לאנשי מחלקת הביטחון במספרים הבאים:

036925221/036925218

נוקי גולדפישר 0522751575/יואב מרגלית 0505550300

תגובות לדף