השבוע בתנועה הקיבוצית
דובר התנועה
HEADER
16.9.2016


תמונת השבוע: הלב מתפוצץ מגאווה - מדליה לענבל פיזרו!
___________43
ענבל פיזרו, השחיינית הישראלית מקיבוץ יזרעאל זכתה לפנות בוקר (שישי) במדליית ארד במשחקים הפראלימפיים בריו במשחה ל-200 מטר מעורב אישי. ההישג האדיר של ענבל מצטרף לארון המדליות והגביעים בבית ההורים, אשר בו תלויות כבר מדליות כסף וארד מהמשחקים הפראלימפיים באתונה, בייג'ינג ולונדון, ולמדליות הזהב והכסף מאליפויות העולם. 
ענבל, את המודל של כולנו! מכאן, אנחנו מחבקים ומתרגשים איתך ועם המשפחה שנמצאת איתך בכל מקום!
בתמונה: ענבל עם המדליה. צלמת: קרן איזיקסון. מתוך עמוד הפייסבוק של ההתאחדות לספורט נכים. 
LINE
הממשלה אישרה את גזירות המיסוי הקיבוצי - הצעת החוק עוברת לכנסת להמשך הליך החקיקה
מזכ"ל התנועה הקיבוצית: "הדיון על המיסוי על חברי קיבוצים חייב לצאת מחוק ההסדרים. אף אחד לא יכול לחסל את הקיבוצים ללא דיון בבית הנבחרים" 
ועדת השרים לחקיקת תקציב המדינה אישרה ביום חמישי בערב את נייר המחליטים של הממשלה בעניין חוק ההסדרים והתקציב כהצעת חוק. כעת תעבור ההצעה אל שולחנו של יו"ר הכנסת, אשר ביחד עם 'ועדת ההסכמות' המורכבת מנציגי הקואוליציה, האופוזיציה, הייעוץ המשפטי לכנסת ואנשי משרד האוצר יחליטו אילו מסעיפי חוק ההסדרים יעברו במסלול 'עוקף כנסת' ויובא לאישור כחלק מחור ההסדרים ללא דיון ציבורי, ואילו חוקים יופרדו מחוק ההסדרים ויועברו למסלול חקיקה ולדיון בוועדות הכנסת.
מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, אמר בתגובה: "עם כל הכבוד לנערי האוצר – אף אחד לא יחסל את הקיבוצים בישראל ללא דיון ציבורי בבית הנבחרים. גם אנחנו מבינים ומסכימים שיש לעשות תיקון בחוקי המס על חברי קיבוצים, והצגנו עמדה זאת לאנשי האוצר כמו גם לשאר השרים ופקידי הממשלה שנפגשנו איתם, אך שינוי כזה צריך להעשות ברצינות ולא במחטף חוק ההסדרים".
מזכ"ל התנועה הקיבוצית ביחד עם צוות מאבק המיסוי של התנועות נפגש השבוע עם מנכ"ל הביטוח הלאומי פרופ' שלמה מור-יוסף, זאת בשל העובדה שעל-פי הצעת החוק צפויה אפליה חמורה בכל הנוגע לזכויות חברי הקיבוצים בביטוח הלאומי. ניר מאיר: " מור- יוסף הבהיר לנו שלא הוא הקובע, אלא האוצר. אנחנו מצדנו הבהרנו כי לא ייתכן שהכתוב בהצעת החוק כעת יישאר כפי שהוא – לא מקובל ולא חוקתי שהחוק ידרוש שנשלם כמו כולם, אבל חברינו שצריכים סיוע מהביטוח הלאומי לא יקבלו כמו כל אזרח. אם נצטרך נעתור על כך לבג"צ".
_____13

הקיבוצים השיתופיים התכנסו לבחינת איומי גזירות המיסוי

גיל לין: "המאבק למען עתיד הקיבוצים מול הגזירות מנוהל על-ידי הנהלות שתי התנועות הקיבוציות למען כלל הקיבוצים בארץ – שיתופיים ומתחדשים כאחד" 

___________43
המשנה למזכ"ל התנועה בכנס הקיבוצים השיתופייים השבוע

יותר מ-70 ממלאי תפקידים בקיבוצים השיתופיים מכל רחבי הארץ התכנסו השבוע במועדון ברמת-רחל בכנס שיזם המטה השיתופי בתנועה הקיבוצית ועסק במשמעויות הצפויות להצעות האוצר עבור הקיבוצים השיתופיים. 
גיל לין, המשנה למזכ"ל התנועה ומי שהיה עד לא מכבר ראש המטה השיתופי פתח את היום ואמר לנוכחים: "האיומים הנוכחיים על התנועה הקיבוצית מחייבים אותנו לאחד כוחות וזאת עשינו, המאבק למען עתיד הקיבוצים מול הגזירות מנוהל על-ידי הנהלות שתי התנועות הקיבוציות למען כלל הקיבוצים בארץ – שיתופיים ומתחדשים כאחד והמפגש היום הוא הראייה לכך. חשוב היה לנו לכנס אתכם ולהסביר את הסכנות העומדות בפני הקיבוצים של כולנו על פי הצעת החוק שמציג משרד האוצר. ההצעה באה לפגוע בעיקרון הערבות ההדדית שהוא נשמת אפה של התנועה הקיבוצית ועל זה לא נסכים להתפשר. הקיבוצים השיתופיים הם נושאי הדגל בנושא זה ולכן האיום נוגע לכולנו".
לאחר דבריו של לין הציג מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, את דרכי ההתמודדות בפני האיומים על חברי הקיבוצים ומנה את הפגישות הרבות שהוא ומזכ"ל הקיבוץ הדתי, אמיתי פורת ביחד עם צוות מאבק המיסוי עושים עם הצוותים המקצועיים של משרדי הממשלה השונים. בנוסף פירט מאיר את הפגישות הפוליטיות הרבות עם שרים וחברי כנסת הנערכות בעניין. 
לאחר דבריו של מזכ"ל התנועה סקרו מנכ"ל ברית-פיקוח, ירון רייכמן, עו"ד דוד ויינשטיין, עו"ד מיכי דרורי ודגן יראל את נושאי המיסוי והבנייה הנוגעים לקיבוצים השיתופיים. 
לבסוף, אישר פורום הנהגות הקיבוצים השיתופים את בחירתו של יהודה סלומון, לעמוד בראש המטה השיתופי בתנועה הקיבוצית. עוד הוחלט על הקמת צוותי עבודה בהם ישתתפו חברי הנהגות הקיבוצים השיתופיים, לטיפול בנושאים שונים הנמצאים על סדר היום הקיבוצי.
LINE

עומדים בתור להתנדב למען החברה בישראל

מנהל מחלקת שנת השירות: "לצערנו, אנחנו יכולים לקבל רק 1 מכל שלושה שמבקשים להתקבל"

___________43
לירז ברנד (שלישי משמאל) עם מתנדבי שנת השירות בחווה הטיפולית 'תלמים' בקיבוץ מגל

פעילות שנת השירות של בני הנוער החלה בחודש האחרון, והנערים והנערות התפרסו לשנת התנדבות בקומונות מאילת ועד עכו.
כ- 1000 שינשינים פועלים בכמעט מאה מסגרות שונות ועליהם מנצחים מחלקת שנת השירות בראשותו של לירז ברנד (37), דור שלישי בקיבוץ נען וחבר הקיבוץ, שמתחיל את השנה החמישית בראשות המחלקה. בשנים בהם מנהל ברנד את המחלקה הוכנסו שינויים רבים, בעיקר בתהליך המיון המורכב ובליווי השינשינים ומלווי הקומונות.
"הפעילות המרכזית של השינשינים מתבצעת בקומונות ובכפרי הנוער", אומר ברנד,  "הנערים והנערות משתלבים כחלק מהצוות החינוכי במקום – המורים, העובדים הסוציאליים, הפסיכולוגים ועוד, ולוקחים חלק בפעילות המקום". 
מה זאת אומרת 'משתלבים בצוות'? הם חסרי נסיון חינוכי.
"נכון, אפשר לראות את זה בתור חיסרון, אבל גם בתור יתרון - אין להם ידע אבל גם אין להם תיאוריות איך נכון להתייחס לילד. הם קרובים לחניכים בגיל ובעולם המושגים, ולא פעם פשוט מתנהלים כמו 'אח בוגר' שהקשב אליו הוא גדול יותר מאשר למבוגר המקצועי. זה כמובן לא מבטל את מקומו של הצוות המנוסה והמקצועי, אך גם הם מבינים את החשיבות של השינשינים".
בנרד המשיך ופירט את המסגרות הנוספות שבהן עושים שנת שירות. לראיון המלא לחצו כאן

זה לא קשה לנער או נערה בני 18 לצאת מחיי הנוחות לסוגי התנדבות כמו שתיארת?
"תראה, הם עוברים שנה מדהימה, והם מעידים על כך בכל הזדמנות. הם פוגשים אנשים ומקומות שהם לא היו נתקלים בהם בשום צורה ודרך, אבל אין ספק שזאת שנה לא קלה. לא רק מבחינת מקום ההתנדבות. הם עובדים המון שעות, הם מחויבים למקום שהם הגיעו אליו, ולא פחות מזה גם לחיות בקומונה 24 שעות ביום 7 ימים בשבוע זה לא תמיד קל". 

איך עוזרים להם לעבור את השנה ?
"יש להם כמה מעגלי תמיכה - לכל קומונה יש מלווה קומונה מטעם המסגרות, יש מלווה רגשי שבא מהתחום הטיפולי (עובדים סוציאליים, פסיכולוגים 2 וכו') שעוזרים להם להתמודד עם הקשיים והתמודדויות  במקום ההתנדבות ובקומונה.  בנוסף, יש ליווי מקצועי להדרכה במשימה אותה הם עושים, ולא פחות חשוב - ליווי רעיוני-ערכי שנוגע בשאלות של זהות אישית ולאומית". 
_____13
תהיה חזק שמעון!
__________29
בשעות בהן נכתבות מילים אלו, הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, שמעון פרס, עדיין נאבק על חייו בבית החולים 'שיבא' בתל-השומר. יחד עם כל עם ישראל כולנו דואגים, מייחלים להחלמתו ומחזקים את המשפחה בשעות הקשות האלה.
בתמונה, הנשיא התשיעי עם ילדי קיבוץ ניר עם בביקור ביישובי עוטף עזה. 16.6.08 
צילום: משה מילנר/ לע"מ
LINE

רכז אזורי חדש - מתכונת חדשה

איל אלקלעי (מעגן מיכאל) יהיה רכז אזור גרנות בתנועה הקיבוצית, ובהתאם לתפיסת העבודה החדשה ייצג הן את התנועה הקיבוצית והן את הארגון האזורי 

איל אלקלעי (מעגן מיכאל) יהיה רכז אזור גרנות בתנועה הקיבוצית, ובהתאם לתפיסת העבודה החדשה ייצג הן את התנועה הקיבוצית והן את הארגון האזורי.  
אייל אלקלעי (60)  נכנס לרכז את אזור קיבוצי גרנות במקום אורי מרגלית מקיבוץ רמת הכובש שסיים את תפקידו כרכז לפני מספר חודשים. אלקלעי נכנס לתפקיד במתכונתו החדשה כמיצגם של שני ארגונים - התנועה הקיבוצית ו'גרנות' הארגון האזורי. אלקלעי הוא בעל ניסיון רב ועשיר הן בעולם העסקים והן בעולם הניהול הקיבוצי -  הוא כיהן במספר תפקידי ניהול בפלסאון וכמו כן כיהן כמרכז משק של הקיבוץ בשנים 2006-2009. במקביל לתפקידו בקיבוץ, הוא כיהן כיו"ר פלסאון בע"מ והיה חבר בדירקטוריונים של גרנות, ריאון, איגלו, צורון, מעגן התפלה ועוד. בשנים האחרונות הקים אלקלעי בקיבוץ מעגן מיכאל מיתקן סולארי מהגדולים בארץ וזאת במקביל להיותו מנכ"ל רשת חלוקת החשמל.
מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר: "במסגרת תוכנית העבודה שהצגתי לשנת 2016  סימנתי בין היתר קו פעולה של הידוק שיתוף הפעולה בין התנועה לארגונים האזוריים והמועצות האזוריות. במסגרת המהלך הזה סוכם עם 'גרנות' כי הרכז האזורי יהיה פעיל הן של התנועה והן של הארגון האזורי. איל הוא 'הפיילוט' שבכוונתנו להרחיב גם לאזורים אחרים. אני מאחל לאיל בהצלחה רבה, וכולנו מצפים ממנו שיהיה שליח נאמן של שני הארגונים". 
LINE
מוזמנים ומוזמנות לכתוב לנו
יש לכם סיפור מעניין? רוצים לספר על המתרחש בקיבוצכם? להתלונן? לייעץ? לשבח?! כתבו לנו. 
LINE2_0
תגובות לדף