חודש גבר גבר
מני הרפז

חודש גבר גבר


אחת לארבע שנים , מתאחד כל העולם הגברי.

לא מדובר על הסכם שלום בין אירן צפון קוריאה וסוריה לבין שאר העולם, לא עקב פיתוח תרופה אמינה המונעת סופית קרחת, בזריקה אחת ויחידה .

לא ולא!

 

מילת הקסם המאחדת באחת, שרים וראשי ממשלות עם פשוטי העם. היא  הגורם לחגיגה גברית בלתי נגמרת למשך חודש שלם בדיוק.

 

..... "מ ו נ ד י א ל"..... זהו!!! זו המילה, שבכוחה לאחד אומות שלמות, להחליט על הפסקת אש או סולחה מיידית. ועיקר לא לפגום באווירה המיוחדת ששמורה רק לטורניר גביע העולם בכדורגל

 

מ11 ביוני ועד 11 ביולי, חודש שלם של משחקים כל יום ,בדרום אפריקה.

מרתון גברי של צפייה ממכרת כמו בהימורים. כמעט תקופת הסגר לכל גבר שאוהב לצפות במשחק הפופולארי ביותר.

 

העבודה לא מעניינת, התפוקה יורדת, נסיעות משפחתיות ובילויים נדחים לאוגוסט. ישיבות מתקצרות. הקניות הגדולות נעשות בשעות מוזרות 7 בבוקר, 12 בצהריים.

אין יותר בילוי לילה עם נייד צמוד לאוזן לקבלת הוראות קנייה מקול נשי רך או מצווה, ברשת "סופר-זול" או "רמי לוי".

 

לפני שהפמיניסטיות תתבענה אותי בהוצאת לשון הרע בשל אמירות שוביניסטיות. אני טוען, שממונדיאל למשנהו, יותר ויותר נשים מצטרפות לקרנבל. זה משהו, שהיה לפני עשרים שנה חלומו של כל גבר, שערב אחד ימצא פתק על הדלת.

"מותק, הלכתי לראות שמינית גמר אצל השכנה. תזמין את דני ומשה. קניתי לכם פיצוחים ויש בירות במקרר. תיהנו. (אני מקווה שרונלדו יכניס שלישי) ביי".   

 

בנות יקרות!

אין לנו יום הגבר (יום המשפחה – לא נחשב!).

יש לנו חודש פיצוי אחת ל-4 שנים. אין מצב לא לקחת את המתנה הזו. גם מי שלא אוהב לוקח! למה לוקח? איך תסביר בעבודה שלא ראית את המספרת של ווין רוני או את הסלאלום של מסי מה תגיד? "היו לי כרטיסים לאופרה דון ג'ובאני"? .

לא חביבי זה לא ילך.

 

אז כל מה שאנו מבקשים מכן, קצת חופש. כולה שעתיים–שלוש בערב , שחררו קצת, תשאירו לאחרי הטורניר את "אתה לא מבין אותי" ו"אנחנו לא מדברים כמעט".  בחייאת מרדונה"  תנו לנו חודש גבר גבר. את התשלום עם ריבית דריבית כבר נשלם אחרי.

 למי איכפת.?!

 


מני הרפז

תגובות לדף