ביום שישי התקיים המפגש הראשון של סמינר קליטה – מודל 2010
לזלי, זאב וישראל

ביום שישי התקיים המפגש הראשון של סמינר קליטה – מודל 2010

 

בשונה משנים קודמות בהן המפגשים התקיימו בשעות הערב בימי חמישי, המפגשים נערכים בימי שישי בבוקר. מתחילים בארוחת בוקר מכובדת, ומיד עוברים לתכ'לס.

 

המפגש הראשון הוקדש להצגת התכנית הכוללת, תיאום ציפיות ולסיור עם מאיר בראון: תולדות גן שמואל, סיפורי מקום ושורשים.

סיור לאורך הגדר והסבר רחב על המסתתר שמאחורי  תמונות נבחרות. כל שאלה נענתה בהסבר, הרחבה או סיפור, תוך כדי שמענו פרקי היסטוריה על ג"ש לאורך השנים. המשכנו בסיור בחצר הישנה , פרדס ראשונים, בריכת ההשקייה ואמת המים, השער והחומה וסיימנו את הסיור המודרך בבית הקברות וסיפורי  הראשונים סביב עץ השקמה המתחדש. לא פסחנו על אתר הקהילות.

 

לסמינר הקליטה השנה הזמנו גם בני ג"ש שנולדו כאן ובחרו להצטרף בשנתיים האחרונות. הנוכחים במפגש הראשון סיכמו אותו כך: "סיימנו את הסיור עייפים ומאד מרוצים, התמהיל של העובדות ההיסטוריות, סיפורי המקום, הערות אגב וגם הרבה "ציונות" - היה מרתק, מעניין, היה שווה!!"

 

ומה במפגשים הבאים? הרצאות ושיחות עם ממלאי תפקידים מרכזיים בתחומי הכלכלה והמשק, הפיננסים, ה"מפעל" - גשמ"ז, צריכה ושירותים, נשוחח על ערכי הליבה של קהילתנו, קיבוץ-קיבוץ, על החינוך בג"ש, על בריאות ורווחה, על התרבות, וגם נכיר את עקרונות התקנון הרדום,  נציג את  עבודת המזכירות והמבנה הארגוני והמוסדות.

 

נתראה במפגשים הבאים! ותכינו שאלות!

לזלי, זאב וישראל 

 

מספר תמונות מהמפגש הראשון
תגובות לדף