המועמד "שלנו"
אברמלה

המועמד "שלנו"

כיוון שאני תומך במיכל שקד לראשות המועצה האזורית, וכיוון שהבנתי ממנה שיש בעיה שתגיע לדבר בפני החברים בגן-שמואל, נפגשתי בתאריך 11.9.12 עם המזכירים (מיכל היתה אז בחו"ל בקורס בינלאומי לתורת הגשטאלט). הם אמרו שאין בעיה, ומלכתחילה היתה כוונתם שהמועמדים – אילן שדה ומיכל – יבואו אלינו לשיחה. סוכם גם על פורמאט אפשרי, שזו תהיה "ישיבת מזכירות פתוחה". אני מבין שמיכל, שאינה מוכרת בגן-שמואל, ניסתה לתאם פגישה כזאת, אבל אז (ב-21.9.12) קיבלה מן המזכירים, זאב ולזלי, במייל, את ההודעה הבאה:

שלום ארבל [היא מזכירת המטה של מיכל],

בהמשך לשיחותינו בנושא תיאום פגישה עם מיכל שקד.

אנו מבקשים שמערכת הבחירות בג"ש תתחיל אחרי ה- 15.10,

ולאחר פרסום רשמי של שמות המועמדים ע"י ועדת הבחירות.

כל מועמד יקבל אפשרות להופיע בפני מוסדות הקיבוץ בתיאום עימנו.

בכבוד רב

המזכירים.

כיוון שהיתה בהודעה זו סטייה גדולה מן הסיכום שלי עם המזכירים 10 ימים קודם לכן, כתבתי אליהם באותו יום כך:

למזכירים שלום.

אני סבור שהמכתב שהעברתם למטה של מיכל שקד הוא בלתי סביר בעליל, וזה גם לא נוסח הדברים שסיכמנו עליו בפגישתנו המשותפת. מערכת הבחירות במועצה מתנהלת במלוא עוזה - וכך גם בגן שמואל (ומכתבכם, צריך לומר ביושר, הוא חלק מזה) - ומה שכתבתם הוא פורמליסטיקה שמתעלמת מן המציאות.

אני מבקש שתתאמו מועד קרוב לפגישת מזכירות פתוחה (סיכמנו גם על האופציה הזאת) עם מיכל.

אם דברי אינם מקובלים עליכם, אבקשכם לזמן אותי לפגישה (אבל לפני ה-15 לאוקטובר...).

שבת שלום,  אברמלה.

ביום א' בבוקר פגשתי את זאב על הדרך, והוא אמר לי בשמחה גלויה, שהמזכירות יוצאת עכשיו לשבועיים חופשה וניתן יהיה להיפגש רק לאחר מכן.

איני יכול לדלג גם על ה"עוד זה מדבר", שכן, כבר הוצמד לשער הבסיס שלנו לוח מסודר עם תמונתו שובת-הלב של אילן שדה, כאילו דרך הכניסה אינה שייכת לנו. את התמונה הזאת, בהתאם לכללי-המשחק של המזכירים, צריך להסיר מיד!

מכאן אני עובר אל בעיית הדמוקרטיה הפנימית שלנו. אילן שדה מכהן בתפקיד כבר 4 קדנציות ו-21 שנים, ואני סבור שזה מספיק וצריך להתחלף. מיכל נראית לי מתאימה מאד בזכות הכישורים שלה (וגם בזכות היותה אשה...). מועמד שלישי – דב אביטל מקיבוץ מצר – חבר אל מיכל ועתה הם הולכים יחד. אני מבין כמה אנשים בקרב המנהיגות הכלכלית שלנו שרוצים את אילן לקדנציה חמישית וחוששים משינוי, אבל זה אינו יכול להצדיק את מניעת המפגש של חברי גן-שמואל עם מיכל. מיכל נפגשת עם אנשים בכל יישובי המועצה – וזה כולל הפעם גם את הישוב "קציר", עם 20% מכלל המצביעים – ובדומה לכך היא צריכה להיפגש גם כאן.

המדהים לגבי שנת 2012 הוא, שמזכירי הקיבוץ (או אולי אנשים נוספים) מחליטים עבור אנשי גן-שמואל, מבלי ליידעם כלל, עם מי הם ייפגשו, עם מי לא ומתי. אני מניח שמרבית החברים כלל אינם מודעים להתרחשות שסיפרתי עליה עתה, ואני מקווה שבעקבות הדברים יעמדו החברים על זכותם לחופש מידע.

אני גם רואה בהתנהלות של המוסדות מידה של חוסר אחריות: נניח שיקרה "הגרוע מכל" ומיכל תיבחר – מי יוכל, מבין ממלאי התפקידים, להרגיש בנוח מולה לאחר התבצרות חד-משמעית כזאת מאחורי המועמד השני?

חגים שמחים, אברמלה.תגובות לדף